Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Новини

27 квітня 2010

Дни Европы пройдут в Херсоне

21 и 22 мая в Херсоне пройдут Дни Европы. Предполагается, что это будет нерядовое событие, поскольку его организацией занимается Еврокомиссия - орган Европейского Союза, а не городские или даже областные власти
Такие празднества проходят в Украине ежегодно, а принимают делегации европейских государств те города, которые выбирает Европейский комиссар. В 2010 году для ознакомления с европейскими ценностями и образом тамошней жизни выбраны всего 2 города в Украине - Мариуполь и Херсон.

Как рассказал заместитель городского головы Херсона Сергей Черевко, курирующий гуманитарную сферу, в прошлом году Европейская комиссия обратилась к городским властям с вопросом, может ли Херсон обеспечить проведение мероприятий и есть ли в областном центре площадка, соответствующая требованиям к проведению подобных празднеств. Мэрия дала положительный ответ, поскольку все оргмоменты, а также финансирование брали на себя инициаторы Дней Европы. От принимающей стороны требуются лишь согласие и обеспечение сцены, света и звука на площади перед ККЗ «Юбилейный».

Новини

23 квітня 2010

Затверджено план заходів щодо проведення у травні 2010 року Дня Європи в Херсонській областіГолова обласної державної адміністрації Анатолій Гриценко затвердив план заходів щодо проведення у травні 2010 року Дня Європи в Херсонській області. Протягом святкування заплановано:

- візит Голови Представництва Європейської Комісії в Україні та послів Європейських країн до м. Херсона;

- організація у м. Херсоні «європейського містечка» (облаштування наметового містечка, проведення школи європейських мов та танців, презентація та дегустація страв європейської кухні тощо);

- організація виїзного семінару в районах (за участю працівників управлінь, громадських організацій та політичних діячів) на тему: «Європейський Союз: створення та етапи розвитку. Інституційна основа ЄС. Херсонська область - шлях у Європу»

- організація зустрічі представників іноземних держав та підприємців області на тему: «Херсонщина - регіон для ваших інвестицій»;

- проведення в загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах області тематичних лекцій «Взаємовідносини України та Ради Європи», «Європейська політика сусідства», засідання за «круглим столом» «Інтеграція України в Європу та необхідність реформ в нашій державі», заняття-диспут «Європейська економічна думка та економічні проблеми сучасності», засідання політичного клубу «Євроінтеграція: за і проти», відеомистецької презентації «Сучасне європейське мистецтво» та інше;

- поширення серед шкіл методичних рекомендацій для вчителів та соцпрацівників «Зроби крок у Європу»;

- організація акції «Моя маленька Європа» для дитсадків області: конкурс малюнків на асфальті «ЄС очима українців», перегляд мультфільмів та вистав, інсценізація європейських казок.

Новини

14 квітня 2010

Дні Европи - ІСТОРІЯ СВЯТА

Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.
День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно Указу Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.
День Європи – свято держав-членів Європейського Союзу та Європейського Співтовариства. Відмічається щороку 9 травня. Офіційно встановлено рішенням Міланської зустрічі глав держав та урядів, країн-членів Європейського Співтова¬риства в червні 1985 року на честь заснування товариства.

Новини

14 квітня 2010

ІНФОРМАЦІЯ про відзначення для Європи та стан співробітництва області з країнами членами ЄС

Нинішній Європейський Союз – це результат п'ятдесятирічної інтеграційної діяльності в Європі. Біля його витоків лежать Європейські Співтовариства, створені ще в 50-их роках минулого сторіччя.

9 травня 1950 року один із засновників нової єдиної Європи Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив з декларацією про об’єднання вільних націй Європи та забезпечення тривалого миру на європейському континенті. У європейських країнах цей день відзначається як День Європи, метою якого є єднання громадян Європи, та на сьогодні святкується у 27 країнах Європейського Союзу.

Первинними складовими Європейського Союзу є:

* Європейське співтовариство з вугілля і сталі (ЄСВС), засноване у 1951 p., згідно з Паризьким договором;
* Європейське економічне співтовариство (ЄЕС), створене в 1957 р. згідно з Римським договором;
* Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом), створене також у 1957 p., згідно з іншим Римським договором.

Новини

13 квітня 2010

Пропозиція до Дня Європи у Херсоні від Херсонського клуба історичної реконструкції „Лицарі Великого Кордону”

2010 рік є трьохсотою річницею написання та прийняття до дії „Пактів та конституцій законів та вольностей Війська Запорозького”, які називають конституцією Пилипа Орлика, або Бендерською конституцією. Ця конституція є одним із перших у світі прийнятих до дії, документально підтверджених варіантів нормативного визначення порядку організації та здійснення державного владарювання.
« назад   1 2 3 ... 66 67 68 69 [70] 71  далі »
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :