Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Новини

14 квітня 2010

Дні Европи - ІСТОРІЯ СВЯТА

Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.
День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно Указу Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.
День Європи – свято держав-членів Європейського Союзу та Європейського Співтовариства. Відмічається щороку 9 травня. Офіційно встановлено рішенням Міланської зустрічі глав держав та урядів, країн-членів Європейського Співтова¬риства в червні 1985 року на честь заснування товариства.

Новини

14 квітня 2010

ІНФОРМАЦІЯ про відзначення для Європи та стан співробітництва області з країнами членами ЄС

Нинішній Європейський Союз – це результат п'ятдесятирічної інтеграційної діяльності в Європі. Біля його витоків лежать Європейські Співтовариства, створені ще в 50-их роках минулого сторіччя.

9 травня 1950 року один із засновників нової єдиної Європи Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив з декларацією про об’єднання вільних націй Європи та забезпечення тривалого миру на європейському континенті. У європейських країнах цей день відзначається як День Європи, метою якого є єднання громадян Європи, та на сьогодні святкується у 27 країнах Європейського Союзу.

Первинними складовими Європейського Союзу є:

* Європейське співтовариство з вугілля і сталі (ЄСВС), засноване у 1951 p., згідно з Паризьким договором;
* Європейське економічне співтовариство (ЄЕС), створене в 1957 р. згідно з Римським договором;
* Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом), створене також у 1957 p., згідно з іншим Римським договором.

Новини

13 квітня 2010

Пропозиція до Дня Європи у Херсоні від Херсонського клуба історичної реконструкції „Лицарі Великого Кордону”

2010 рік є трьохсотою річницею написання та прийняття до дії „Пактів та конституцій законів та вольностей Війська Запорозького”, які називають конституцією Пилипа Орлика, або Бендерською конституцією. Ця конституція є одним із перших у світі прийнятих до дії, документально підтверджених варіантів нормативного визначення порядку організації та здійснення державного владарювання.

Новини

12 квітня 2010

22 травня Херсон зустрічатиме представників країн – членів Європейського Союзу

leftimg.jpg (5.51 Kb)Саме за їх участі відбудеться одна з наймасштабніших подій року – День Європи в Україні.
Сьогодні в малому залі міської ради пройшла зустріч з представниками Європейського Союзу, під час якої офіційно було дано початок підготовці проведення в Херсоні Днів Європи в Україні.
День Європи відзначають в країнах Європейського Союзу 9 травня, а в Україні офіційно, починаючи з 2003 р., щорічно у третю суботу травня. Це день вшанування загальних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
« назад   1 2 3 ... 55 56 57 58 59 [60]  
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :