Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Відбувся прес-брифінг з нагоди святкування Дня Європи-2010 у Херсоні

Відбувся прес-брифінг з нагоди святкування Дня Європи-2010 у Херсоні
alx_1468.jpg (20.09 Kb)У брифінгу взяли участь міський голова Володимир Сальдо, аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік, перший заступник міського голови В’ячеслав Яременко, проректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський.

Розмову із журналістами розпочав міський голова, який наголосив, що організація Дня Європи в Херсоні дасть можливість мешканцям міста поспілкуватись із послами 15 країн Євросоюзу. Це один з наймасштабніших заходів цього року. «Саме те, що в Херсоні будуть представлені країни Євросоюзу, свідчить про можливості нашого міста. Адже це спосіб привернення уваги до економічного, культурного потенціалу Херсона», - наголосив міський голова.

Рішення про проведення в Херсоні Дня Європи – результат серйозної роботи. В серпні 2009 року В.Сальдо було направлено листа Послу Європейської комісії, голові Представництва Європейської комісії в Україні Пінту Тейшейра з пропозицією провести День Європи саме в Херсоні.

Херсон був не єдиним містом, що вніс таку пропозицію. Аналогічні листи направлялися й іншими містами України. Але лише 2 міста (Херсон і Маріуполь) у 2010 році добилися права проведення цього свята. «Це велика честь для нашого міста і велика відповідальність», - зазначає міський голова. «Херсон – одне з тих міст, яке може і буде співпрацювати з іншими містами країн ЄС, тим більше, що в Європі ми маємо побратимські стосунки з декількома містами. Серйозні економічні зв’язки з ними налагоджені вже сьогодні, однак додаткова співпраця дає можливість розширення інтеграційних процесів».

Головна мета Дня Європи - встановити справжній діалог між країнами Європи, до яких входить і Україна. Саме в ці дні херсонці матимуть особливу нагоду разом з представниками європейських держав відчути себе громадянами країни, що є частиною Європи. «Я радий тому, що слова «європейська інтеграція» не залишаться для нас чимось декларативним. Україна відкрита для всього світу – це політика сьгоднішнього керівництва нашої держави, Україна здатна на рівних співпрацювати з багатьма країнами світу. А Херсон – як українське місто – може мати серйозні економічні відносини з іншими містами країн Євросоюзу. І якими саме можуть бути ці відносини, ми ще раз покажемо в рамках заходів, що відбудуться 22 травня», - каже міський голова. Продуктивність Дня Європи він вбачає у покращенні економічних стосунків, які, безперечно, будуть впливати на покращення життя городян і створення нових робочих місць за рахунок збільшення інвестиційних проектів.

Фінансування заходу проходить за рахунок Єврокомісії, яка планує витратити на його проведення - 44 тис. 900 ?, розподілятимуться вони шляхом прозорого тендеру. Усе навантаження, пов’язане з організацією свята, бере на себе місто.

Програма свята узгоджена з представником Єврокомісії в Україні. У рамках святкування біля ККЗ «Ювілейний» буде створено європейське містечко, де кожна країна ЄС в окремому наметі представить інформацію про себе. 21-22 травня в Херсонському національному технічному університеті проходитиме Всеукраїнська науково - практична конференція молодих вчених і студентів «Молодь у світі сучасних інформаційних технологій» за тематикою «Вступ України до Світової організації торгівлі». 22 травня відбудеться відкриття Інформаційного центру ЄС у Херсонському державному університеті. На урочистості запрошені посли країн – членів ЄС, які братимуть участь у політичних дебатах зі студентами. У рамках цього заходу запланована виставка карикатур, надана посольством Угорщини.

Давід Стулік подякував міському голові за конструктивну роботу в організації свята Європи в Херсоні та наголосив, що Херсон для проведення цього заходу обрано не випадково. «День Європи в Україні святкують з 2003 року, організатори намагаються зробити своєрідні «Олімпійські ігри»,- розповів він. «Місто обирається відповідно до запропонованих пропозицій. 22 травня до Херсона приїде великий «десант» дипломатів, послів, які привезуть власне бачення: яким є життя в Європейському союзі. Для нас головним є те, аби вони могли поспілкуватись з херсонцями, поділитись досвідом, адже Європа бачить Україну європейською державою», - розповів іноземний гість.

Під час свята заплановано проведення низки дебатів з економічних та політичних питань за участі європейських дипломатів та експертів, їх проводитиме відомий український журналіст Мустафа Найем. Окрім цього, буде репрезентована культурна Європа: школа європейських танців, для чого спеціально приїдуть танцювальні гурти з Угорщини, Німеччини, Іспанії, Польщі; організація «куточку страв» швецької, німецької, іспанської, польської кухонь; демонстрація європейських кінофільмів, які останнім часом отримали міжнародні нагороди (ККЗ «Ювілейний»), науково-практичні конференції, презентації Євроклубів Херсонщини тощо. Заплановано проведення футбольного турніру, який завершиться фінальним матчем команд європейських дипломатів та міської ради. По завершенні свята любителям сучасної музики будуть запропоновані виступи гуртів: GORCHITZA (Україна), KOSHEEN (Велика Британія), до речі для останніх це буде перший виступ в Україні. Обов’язково небо Херсона осяють спалахи святкового салюту.

Звертаючись до присутніх, В. Яременко звернув їх увагу на те, що такий масштабний в міжнародному плані захід в Херсоні відбуватиметься вперше. «Ми зробимо все можливе задля позитивного іміджу нашого міста, міста динамічного, красивого, розвинутого, конкурентоспроможного. Впевнений, що запланований захід буде позитивно оцінений громадськістю міста, стане особливо цікавим для молоді», - зазначив В. Яременко.

О. Співаковський подякував міському голові В.Сальдо, виконавчим органам міської ради, жіночому клубу «Ініціатива» та особисто його президенту, депутату міської ради Зої Бережній, за допомогу в здобутті права на проведення Дня Європи саме в Херсоні. Він також розповів про тісні зв’язки Херсонського державного університету з європейськими країнами, участь в різноманітних проектах та наголосив на значущості для міста відкриття Інформаційного центру ЄС на базі ХДУ.

Серед країн, делегації яких братимуть участь у Дні Європи, представлені: Австрія, Чеська Республіка, Естонія, Німеччина, Угорщина, Польща, Словакія, Словенія, Іспанія, Швеція, Фінляндія, Італія тощо. До Херсона прибудуть делегації Ради Європи/Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), Європейський парламент молоді, делегація Європейської комісії.Управління громадських зв’язків
Херсонської міської ради, 12.05.2010
Розділ: Новини Переглядів: 659 | Розміщено: 13 травня 2010


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :