Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка з в.о. Генерального консула Генерального консульства Чеської Республіки в м.Донецьк Ладіславом Гораком

Відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка з в.о. Генерального консула Генерального консульства Чеської Республіки в м.Донецьк Ладіславом Гораком
28 липня 2011 року, відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка з в.о. Генерального консула Генерального консульства Чеської Республіки в м. Донецьк Ладіславом Гораком.

Голова обласної державної адміністрації привітав гостя на Херсонській землі наголосивши, що особисто для нього цей край став другою Батьківщиною. Зауважив, що Херсонщина відкрита до діалогу і на сьогодні тут створені всі умови для ведення бізнесу та впровадження інвестиційних проектів, які б сприяли підтримці позитивного інвестиційного іміджу регіону, створенню нових робочих місць та надходжень у бюджет.

Ладіслав Горак подякував за можливість спілкування з вищим керівництвом області, за теплий прийом, надав коротку інформацію про діяльність Генерального консульства у м.Донецьк та наголосив на тому, що головна мета його приїзду сприяння суб’єктам підприємницької діяльності веденню бізнесу на Україні. Зазначив, що напрямків для співпраці дуже багато, але основними є альтернативні види електричної енергії, агропромисловий сектор, транспортна інфраструктура.

Заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Хоменко, який також брав участь у зустрічі, зауважив, що зважаючи на чеський досвід було б доцільним створення спільного підприємства з виготовлення тролейбусів та трамваїв. Крім того, перспективними напрямками для співробітництва є аграрний сектор економіки, зокрема, молочарство, вирощування індиків тощо.

Микола Костяк в свою чергу відзначив, що Херсонщина вирощує 25% усіх овочів України. Крім того, регіон цікавий тим, що тут вміють вирощувати баштані культури, які відомі по всій Україні.

У ході конструктивного діалогу було обговорено ще один можливий напрямок співпраці – гуманітарний: співробітництво між ВУЗами, обмін науковими розробками, студентами, викладачами. Голова обласної державної адміністрації акцентував увагу на тому, що в м.Херсоні є навчальні заклади в яких існує досвід навчати іноземних студентів, зокрема, Морська академія, Херсонський державний університет, Херсонський аграрний університет. Крім того, Микола Костяк звернув увагу на те, що Херсонщина багата науково-дослідницькими ВУЗами і це допомагає вирощувати добрі врожаї не тільки на зрошенні але й на суходолі.

Враховуючи заплановані заходи міжнародного характеру, а саме: Всеукраїнський фестиваль «Український кавун - солодке диво» (20 серпня), Міжнародний інвестиційний форум: «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток» (23-24 вересня) Ладіслава Горака було запрошено взяти в них участь.

За результатами зустрічі також було вирішено підготувати перелік інвестиційних пропозицій по напрямкам співробітництва з конкретними пропозиціями по їх впровадженню та направити до Генерального консульства Чеської Республіки у м.Донецьк з метою поширення серед потенційних чеських інвесторів. Крім того, досягнуто попередньої домовленості щодо участі в.о. Генерального консула Генерального консульства Чеської Республіки в м.Донецьк Ладіслава Горака на Форумі та представників чеських бізнес-кіл для впровадження конкретних ідей та бізнес-планів.

Підготовлено відділом оперативної інформації управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації, 29.07.2011
Розділ: Новини Переглядів: 477 | Розміщено: 1 серпня 2011


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :