Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У Херсоні відбувся один з наймасштабніших заходів цього року – День Європи в Україні

У Херсоні відбувся один з наймасштабніших заходів цього року – День Європи в Україні
Основні заходи проводилися 22 травня і розпочалися з відкриття Інформаційного центру ЄС у Херсонському державному університеті. В урочистостях взяли участь посли країн–членів ЄС, міський голова Володимир Сальдо, студенти та викладачі університету. Символічну червону стрічку перерізали Посол, голова Представництва Європейської комісії в Україні, Жозе Мануел Пінту Тейшейра та ректор Херсонського державного університету Юрій Бєляєв. Відкриття такого центру надто важливе, оскільки його цільова аудиторія – це студенти, які матимуть змогу отримувати додаткову інформацію про ЄС та налагоджувати зв’язки з Європейським Союзом, адже тут існує онлайновий доступ до всіх веб-сайтів ЄС та до всієї його законодавчої бази. Відтепер в Україні діють одинадцять Інформаційних центрів ЄС, один з них у Херсоні.

«Європейський Союз має цілий ряд програм щодо студентського обміну. Існують програми, направлені на сприяння науковому співтовариству. І все це пов'язує студентів та професорсько-викладацький склад українських університетів з їхніми колегами в європейських країнах», - відмітив Жозе Мануел Пінту Тейшейра. Він підкреслив, що доступ до Інформаційного центру матимуть не лише студенти цього університету, але і широка громадськість.

«Сьогодні термін «європейська інтеграція» - не просто декларація, - зазначив Володимир Сальдо, звертаючись до студентської аудиторії. Херсон співпрацює з 31 країною світу. Це культурне та економічне співпрбітництво з Америкою, Угорщиною, Німеччиною, Кітаєм, Нідерландами, Італією, Іспанією та іншими країнами. Думаю, що багата практика країн ЄС у співробітництві буде ефективно використовуватись у багатьох життєвих процесах і нашої країни, і нашого міста. Можна довго говорити про глобалізацію світового господарства, уніфікацію національних інтересів, потенційну взаємовигідність вільної торгівлі. Але головне те, що ми потребуємо співпраці для розвитку нашої економіки, для її диверсифікації і розвитку можливостей кожного з городян. Це нові робочі місця, це підняття на більш високий рівень можливість використання вами – молодими - своїх здібностей, знань, своєї освіти, здобутої у вузі, що відкритий для міжнародних контактів».


По завершенні церемонії відкриття Інформаційного центру поважні гості оглянули виставку робіт учасників міжнародного конкурсу карикатуристів, наданих Посольством Угорщини в Україні, серед яких були представлені дві карикатури українських художників, що зайняли перше та третє місця.

Одним з найцікавіших моментів відвідування Херсонського державного університету послами країн ЄС в Україні стали публічні дебати зі студентами. Студенти і викладачі ставили питання щодо європейської інтеграції, освітньої стратегії ЄС, економічного розвитку країн-членів ЄС, планів розширення Європейського Союзу тощо. Звертаючись до аудиторії, Жозе Мануел Пінту Тейшейра зазначив, що Президент України Віктор Янукович підтвердив бажання України інтегруватися в Європу. «Звичайно ж, цей процес реформування має здійснювати сама Україна і для українців. І Європейський Союз грає тут роль тієї інстанції, яка підтримуватиме цей процес», - сказав голова Представництва Європейської комісії в Україні.

Не менш цікавою була зустріч представників країн ЄС та Херсонського міського голови зі студентами та професорсько-викладацьким складом Херсонського національного технічного університету, де проходила Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Молодь у світі сучасних інформаційних технологій» за тематикою «Вступ України до Світової організації торгівлі».

Вдень на площі біля кіноконцертного залу «Ювілейний» розташувалося Європейське містечко, де представники країн ЄС в окремих наметах представили інформацію про свої держави, запропонували відвідувачам вікторини та міні-конкурси, найкращі страви національної кухні. Херсонці та гості нашого міста мали нагоду вивчити декілька корисних речень іноземними мовами, насолодитися живою музикою і танцями, дізнатися багато цікавого про традиції та світобачення європейських країн. У рамках свята проведено вікторину на кращого знавця історії Європейського Союзу «Чи знаєте ви Європу?», найактивніші учасники отримали призи.

На офіційній церемонії відкриття мешканців міста з Днем Європи в Херсоні вітали голова обласної державної адміністрації Анатолій Гриценко, голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, міський голова Володимир Сальдо. З вітальним словом з нагоди Днів Європи в Україні-2010 звернулась до херсонців Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон. На офіційній церемонії відкриття були присутні представники 15 посольств та дипломатичних установ країн-членів ЄС (Австрії, Великої Британії, Франції, Чеської Республіки, Німеччини, Угорщини, Польщі, Словакії, Словенії, Іспанії, Швеції, Фінляндії), делегації Ради Європи, Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), Європейської комісії в Україні, Європейського парламенту молоді.

«День Європи - свято, яке зближує всі європейські народи. У Херсоні мешкають українці, росіяни, білоруси, поляки, німці, болгари, євреї, греки, вірмени, азейбарджанці, роми, татари, угорці, турки, чехи, румуни та представники інших національностей. Отже, зрозуміло, що Херсон – це маленька дружня Європа. Я радий тому, що Україна відкрита для всього світу, що сьогодні особливо підкреслюється керівництвом нашої держави, Президентом України Віктором Януковичем. Свідченням цього є та зацікавленість, з якою городяни завітали на свято, їх гостинність та щиросердність», - зауважив міський голова Володимир Сальдо.

Жозе Мануел Пінту Тейшейра подякував херсонцям за активність, небайдуже ставлення до події, бажання якомога більше дізнатися про країни ЄС, які представлені у Європейському містечку. «Цього року ми відмічаємо 60-ту річницю Декларації Шумана, яка заклала основу створення Європейських Співтовариств і пізніше Європейського Союзу. Як відомо, процес Євроінтеграції забезпечив мир, економічне процвітання та покращення добробуту громадян ЄС протягом десятиліть. Привабливість Європейського Союзу лише підкреслюється бажанням багатьох Європейських країн приєднатися до нього. Я радий повідомити, що Європейський Союз та його 27 держав-членів щиро зацікавленні у тому, аби привести Україну якнайближче до ЄС», - підкреслив голова Представництва Європейської комісї в Україні.

Після офіціальної церемонії відкриття представники посольств та дипломатичних установ спілкувалися з городянами у наметах своїх країн, відповідаючи на запитання про їх історію, культурні надбання, а також співпрацю з іншими країнами Європейського Союзу. Голова обласної державної адміністрації Анатолій Гриценко, Голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, міський голова Володимир Сальдо провели прес-брифінг для представників ЗМІ.

Публічні дебати за участі міського голови, іноземних гостей, мешканців міста стосувалися відносин України та країн Єврозони. Учасниками заходу обговорювалися питання перспектив євроінтеграції для європейської економіки, спільних соціально-економічних проектів країн Євросоюзу та України, значення євроінтеграції для пересічних херсонців тощо. «Сам факт проведення подібного роду публічних дебатів є прикладом готовності представників влади відкрито спілкуватися на різні теми, у тому числі і відповідати на «гострі» запитання. Херсон показав свою здатність до такої роботи. Ми дякуємо міському голові за створення умов для такого спілкування та особисту участь в дебатах», - наголосив Жозе Мануел Пінту Тейшейра.

Познайомися з культурою країн ЄС херсонці мали можливість і завдяки безкоштовним кіносеансам, де були представлені фільми «Каміно» (Іспанія) та «Незабутня мить» (Швеція).

Різноманіття у святкові заходи Дня Європи додав футбольний матч між командами ЄС та представниками виконавчих органів Херсонської міської ради, який завершився з дружнім рахунком 3:3. Учасники команд отримали медалі та пам’ятні подарунки від Голови Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейри та міського голови Володимира Сальдо.

Ввечері програму продовжив святковий концерт за участі українських і європейських артистів, груп "Gorchitza Live Project" (Україна), "Kosheen" (Велика Британія), по завершенні якого небо над Херсоном осяяли яскраві спалахи фейєрверку.

По закінченні заходів з нагоди Дня Європи Жозе Мануел Пінту Тейшейра поділився своїми враженнями про наше місто: «Я відчуваю в Херсоні великий потенціал. Безперечно, як і в усій Україні, в місті є багато проблем, пов’язаних з економікою, але відчувається здатність керівництва міста працювати над їх розв’язанням – це стосується і створення привабливих умов для залучення іноземних інвестицій, і представлення Херсона за межами України як міста з багатим потенціалом для співпраці, і значна наукова база, представлена провідними херсонськими університетами. Все це зацікавило нас і дало можливість зробити ще один крок назустріч взаємовигідному співробітництву. А історія і велика культурна спадщина Херсона ще раз надихнула на творчий обмін, розширення туристичної галузі».Управління громадських зв’язків
міської ради, 25.05.2010
Розділ: Новини Переглядів: 657 | Розміщено: 27 травня 2010


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :