Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Презентовано другий етап спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Презентовано другий етап спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
У Херсонській області розпочинає роботу новий напрям другого етапу Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», спрямованого на підтримку сільських громад у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку та поліпшенні умов життя.

Одним з нових напрямів роботи Проекту, починаючи з 2012 року, є налагодження співробітництва з місцевими вищими навчальними закладами, які мають навчальні курси (дисципліни) з питань сталого розвитку місцевості. За підсумками обговорення діяльності основних вузів Херсонської області для подальшої роботи було обрано Херсонський державний аграрний університет. Спектр майбутнього партнерства досить широкий — від тематичних конкурсів студентських робіт до впровадження підходу, орієнтованого на громаду, до навчального курсу “Сталий розвиток”, від організації студентської практики до підготовки самостійних проектів з питань покращення соціально-економічного становища та рівня життя жителів області шляхом впровадження спільного планування та спільного вирішення проблемних питань, заснованих на партнерстві населення та органів місцевої влади.

Всі ці питання обговорювалися на презентації Проекту, яка відбулася 6 березня 2012 року у Херсонському аграрному університеті за участі керівництва ХАДУ, координаторів Проекту у Херсонській області, зацікавлених викладачів та студентства.

Станом на 5 березня 2012 року участь у Проекті беруть 2 сільських ради з 8 районів області (Бериславський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Голопристанський, Горностаївський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький). У цих районах місцевими громадами визначено ініціативи, націлені на покращення умов життя їх мешканців. Основна тематика обраних мікропроектів організацій громад – охорона здоров’я (підтримка мережі лікарських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів), енергозбереження (енергозберігаючі заходи в закладах освіти, збільшення використання відновних джерел енергії), комунальне водопостачання. Протягом грудня 2011 року – лютого 2012 року Головним офісом Проекту розглянуто та затверджено 10 мікропроектів, підписано грантові угоди, розпочато ремонтно-будівельні роботи на об’єктах.

Крім основних 32 сільських рад, у 2012 році додатково планується участь ще 8 сільських рад Горностаївського та Чаплинського районів в реалізації мікропроектів по реплікації досвіду (частка ПРООН становить лише 20% від загального бюджету мікропроекту та складає суму до 2 тис.доларів США, громади – 5%, місцевих бюджетів – 75%) та мікропроектів щодо використання відновлювальних та інноваційних джерел енергії (частка ПРООН до 70% та складає суму до 20 тис.доларів США).

У другому півріччі 2012 року свій розвиток розпочнуть ще 2 напрями впровадження Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2” - підвищення енергоефективності в частині використання альтернативних джерел енергії та підтримка ініціатив сільськогосподарських кооперативів.

Підготовлено відділом оперативної інформації управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації, 06.03.2012
Розділ: Новини Переглядів: 462 | Розміщено: 7 березня 2012


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :