Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Мистецький образ по-польські

Мистецький образ по-польські
В Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара відбулося урочисте відкриття виставки «Польська Школа Плаката та її послідовники».

У заході взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Йоанна Стжельчик, заступник міського голови Сергій Черевко, начальник управління освіти міської ради Юрій Ніконов, польське товариство «Полонія», педагоги, творча молодь міста.

На розсуд глядача організатори, а це Польський Інститут в Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща в Одесі, «Полонія», представили 33 оригінальні плакати на кіно-, театральну та загальнокультурну тематику, які були створені класиками польського плаката у 1968-2007 роках.

Автори робіт: Роман Цеслевич, Ян Лєніца, Ян Млодоженєц, Анджей Понґовський, Стасис Ейдригевичус, Генрик Томашевський, Вальдемар Свєжи, Францішек Старовєйський та сучасні послідовники цієї традиції: Вєслав Вакульський та Віктор Садовський.

Найгучніший розголос Польська Школа Плаката мала у 50-60-ті роки ХХ ст. Художники, які стояли у витоків цього феномену, новаторськи ввели у плакат засоби живопису – роботу з міцною барвистою плямою та вільне формування мистецького образу. Плакат не лише передавав текстову інформацію, але став додатковим коментарем, візуальною інтерпретацією певного переказу за допомогою метафори, символу чи алегорії. До найголовніших рис Польської Школи Плаката слід зарахувати лапідарність, стриманість форми, іронію та оригінальну типографіку.

Особливу атмосферу відкриття виставки створили виступи творчих дитячих колективів загальноосвітніх навчальних закладів №11, 16, а також представників польських товариств.

Коментуючи подію, С. Черевко підкреслив високе мистецьке і просвітницьке значення виставки, адже в Херсоні чимало цінувальників мистецтва, неабияку активність у зовнішньому оформленні, прикрашанні міста проявляє творча молодь, плідно працює Дизайн-ліцей тощо. «Впевненицй, що експресивні, інколи складні, на перший погляд, для сприйняття образи, обов’язково викликають резонанс не лише серед фахівців, а й небайдужої до будь-яких проявів мистецтва громадськості»,- підкреслив С.Черевко.

Кожен херсонець зможе відвідати виставку до 6 травня 2012 року.Управління громадських зв'язків
міської ради, 23.04.2012
Розділ: Новини Переглядів: 520 | Розміщено: 24 квітня 2012


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :