Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » ІНФОРМАЦІЯ про відзначення для Європи та стан співробітництва області з країнами членами ЄС

ІНФОРМАЦІЯ про відзначення для Європи та стан співробітництва області з країнами членами ЄС
Нинішній Європейський Союз – це результат п'ятдесятирічної інтеграційної діяльності в Європі. Біля його витоків лежать Європейські Співтовариства, створені ще в 50-их роках минулого сторіччя.

9 травня 1950 року один із засновників нової єдиної Європи Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив з декларацією про об’єднання вільних націй Європи та забезпечення тривалого миру на європейському континенті. У європейських країнах цей день відзначається як День Європи, метою якого є єднання громадян Європи, та на сьогодні святкується у 27 країнах Європейського Союзу.

Первинними складовими Європейського Союзу є:

* Європейське співтовариство з вугілля і сталі (ЄСВС), засноване у 1951 p., згідно з Паризьким договором;
* Європейське економічне співтовариство (ЄЕС), створене в 1957 р. згідно з Римським договором;
* Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом), створене також у 1957 p., згідно з іншим Римським договором.
Взяті разом, ці три співтовариства утворюють Європейське Співтовариство (ЄСТ), яке у переносному розумінні називають «першим
стовпом», оскільки термін «Європейський Союз» було запроваджено пізніше, згідно з (Маастрихтським) Договором 1992 р. про Європейський Союз (ДЄС).

Політичні зміни, спричинені падінням Берлінської стіни, та об'єднання Німеччини призвели до того, що політична інтеграція набрала обертів. У 1990 р. Бельгія запропонувала організувати конференцію, на якій можна буде напрацювати принципи для поглиблення політичного союзу та впровадження спільної валюти (ЕКЮ). Ця конференція розпочалася в грудні 1990 р. у Римі і завершилася 7 лютого 1992 р. у Маастрихті підписанням Договору про створення Європейського Союзу.

У цьому документі вказано: “Європейський Союз будується на основі Європейських Співтовариств, доповнюючись політикою та формою співпраці встановленими у цьому Договорі (...). Європейський Союз базується на принципах свободи, демократії, поваги до прав людини та основних свобод, а також верховенства права; ці принципи є спільні для усіх країн-членів“. Під час підписання Договору було визначено, що в 1996 р. відбудеться чергова міжнародна конференція, на якій буде обговорено реалізацію Договору та буде ухвалено рішення щодо переходу до наступної фази інтеграції.

Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про день Європи» установлено відзначення в Україні Дня Європи у третю суботу травня.

Кожний рік наша область активно приймає участь у святкуванні Дня Європи. З цього приводу були розроблені заходи, затверджені головою обласної державної адміністрації від 13 квітня 2007 року № 18/311, в які спрямовані на популяризацію одного з основних зовнішньополітичних напрямів, а саме - Європейську інтеграцію України. Наголос робиться на те, щоб донести євроінтеграційну ідею як можна до більш ширших верств населення. Основна мета – роз’яснити пересічному громадянину, чому саме Європа є нашим головним стратегічним пріоритетом, які переваги отримає кожен українець – на селі, у місті, на роботі та у своєму приватному житті – від реалізації євро інтеграційних прагнень нашої держави. Враховуючи, що молодь є динамічною та займає життєво-активну позицію, якій належить будувати наше суспільство в майбутньому, на базі вищих навчальних закладів області протягом травня поточного року будуть проведені міжнародні науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, читання з євроінтеграційної тематики за участю студентів та провідних викладачів області.

В рамках заходів заплановано провести концертні програми творчих колективів обласної філармонії, День відкритих дверей у музейних закладах області, тематичні книжкові виставки в бібліотеках області, а на базі ресурсного центру “Країнознавство” обласної бібліотеки для дітей Дні з історії та культурно-мистецького життя країн-членів ЄС. ОП “Кіновідепрокат” буде проводити ретроспективний показ кіно-, відео фільмів, які висвітлюють надбання європейської культури. Також в рамках святкування Дня Європи буде організована Школа європейських мов та Квартал європейської музики й мистецтва у межах створеного Європейського містечка.

З метою пошуку спільних інтересів для співпраці представники влади Херсонської області проводять робочі зустрічі з представниками влади країн – членів ЄС, зокрема, протягом 2006 року - Республіки Польща, Республіки Фінляндія, Словацької Республіки, Республіки Франція. Область відвідали Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні Лаура Рейніля, Генеральний консул Республіки Польща Анета Сондей, Надзвичайний і Повноважний посол Словацької Республіки в Україні пан Урбан Русак.

З 01 січня вступила в дію нова програма ЄС – європейський інструмент сусідства та партнерства. Період дії програми 2007-2013 роки. В рамках компоненту прикордонного співробітництва планується впровадження декількох типів програм прикордонного співробітництва, дія однієї із них буде поширюватися і на Херсонську області – це програма прикордонного співробітництва “Чорне море”. Спеціалісти Головного управління економіки обласної державної адміністрації прийняли активну участь у підготовці проекту зазначеного програмного документу та прийняли участь у міжнародних нарадах опрацюванню проекту, а саме:

28-29 вересня 2006 року в Одесі – у роботі міжнародної конференції “Прикордонне співробітництво у басейні Чорного моря 2007-2013”. Головною темою конференції стало обговорення питань щодо розвитку взаємостосунків причорноморських країн у найближчі сім років, їх євро-інтеграційний вектор.

Програма прикордонного співробітництва у басейні Чорного моря розроблена у рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства. Учасниками конференції стали більше 100 чоловік – співробітники Європейської комісії, Міністерства економіки й іноземних справ України, представники регіональних і міських влад, посол Румунії в Україні Траян Лауренціу Христя, Генеральні консули Румунії, Росії, Греції і Туреччини в Одесі, представники міністерств та відомств з Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини, Росії. Це перший форум подібного рангу, який проводився на Україні.

21 листопада в м. Києві, на якій обговорювалися пріоритетні напрями Програми та окреслювалися можливі шляхи співробітництва між країнами-учасниками в реалізації.

З початку цього року - 15 січня - відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Сіленкова Б.В. з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Йоном-Крістером Оландером.

Під час бесіди обговорювалися питання співробітництва Херсонської області з Королівством Швеція, розширення напрямків співпраці в торговельно-економічній, науково-технічній та культурній сферах.

Основною метою візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Україні до міста Херсона було обговорення питань, пов’язаних з розширенням регіонального співробітництва (селище Зміівка та ЗАТ “Чумак”) в рамках міжпарламентської депутатської групи Україна-Швеція.

12 березня 2007 року відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Сіленкова Б.В. з Генеральним консулом Румунії в м.Одесі пані Чераселі Ніколаш та торговим радником Генерального консульства Румунії в м.Одесі паном Марчелом Станку.

Основною метою зустрічі було визначення та обговорення напрямків і форм співробітництва між Херсонщиною і румунськими регіонами в економічній, культурній та гуманітарних сферах, розвиток транскордонного співробітництва, налагодження співпраці в рамках програми прикордонного співробітництва “Чорне море”, сприяння залученню інвестицій в економіку області.

Сьогодні розширений ЄС є найбільшим зовнішньоторговельним партнером України, це стосується й Херсонської області. Область підтримує зовнішньоекономічні відносини майже з усіма країнами членами Євросоюзу.

Обсяги експорту товарів у торгівлі з країнами Європейського Союзу за І квартал 2007 року становили 17,4 млн.дол.США (на 13,9% більше, ніж за відповідний період минулого року), імпорту – 10,9 млн.дол.США (на 45,15% більше).

Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу області у торгівлі з країнами ЄС за січень-березень поточного року становило 6,5 млн.дол.США (у І кварталі 2006 році – 7,8 млн.дол.США).

Головними партнерами в експорті товарів до країн ЄС були Німеччина – 34,5% до загального обсягу, Італія - 19% , Греція – 13,2%, Румунія – 12,6%, Чеська Республіка – 6,3%. В імпорті товарів найбільші обсяги надходили з Німеччини – 29,4% до загального обсягу, Польщі – 24,8%, Австрії – 9,2%.

Порівняно з І кварталом 2006 року експорт товарів до країн ЄС збільшився на 2,1млн.дол. Найбільші обсяги експорту за звітний період поточного року склали: насіння і плоди олійних рослин – 4,9 млн.дол. (28,01% від загального обсягу), аеронавігаційні або космічні апарати – 2,07млн.дол. (11,91%), шкури та шкіра необроблена – 2,05млн.дол. (11,79%), алюміній та вироби з нього – 1,97 млн.дол. (11,37%), одяг текстильний – 1,92млн дол.(11,06%).

Обсяги імпорту товарів із країн ЄС за звітний період 2007 року зросли на 3,4 млн.дол. Найбільше в область імпортувалось: деревина і вироби з деревини – 2,05 млн.дол. (18,84% від загального обсягу), полімерні матеріали та пластмаси – 1,4 млн. дол. (13,08%), котли, машини, апарати і механічні пристрої – 1,3 млн.дол. (12,14%), нитки синтетичні або штучні – 0,57 млн.дол. (5,21%), скло та вироби із скла – 0,5млн. дол. (4,66%).

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій з початку інвестування з країн Євросоюзу за станом на 1 квітня 2007 року склав 95665,67 тис.дол. США., що на 27,32% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року та становить 85,39% від загального обсягу іноземних інвестицій в економіку області.

Найбільшими країнами – інвесторами в економіку області є: Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії – 31,14 млн.дол.США, Республіка Кіпр – 27,75 млн.дол.США, Нідерланди – 11,09 млн.дол.США, Німеччина – 7,6 млн.дол.США, Швеція – 6,7 млн.дол.США, Австрія – 6,6 млн.дол.США.
Розділ: Новини Переглядів: 826 | Розміщено: 14 квітня 2010


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :