Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Херсонщина входить до п’ятірки областей, що показали високу ступінь готовності до впровадження проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Херсонщина входить до п’ятірки областей, що показали високу ступінь готовності до впровадження проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
За рішенням керівництва проекту ЄС та Програми розвитку ООН на Херсонщині продовжено реалізацію проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІ ще на 4 роки. Від Херсонської області 16 районів надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними групами критеріїв: (1) соціально-економічні показники та (2) мотивація до використання методології розвитку з залученням громад.

Список районів було затверджено під час теле-конференції комісії з відбору районів за участі старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, заступника голови обласної державної адміністрації Василя Котенкова, заступника начальника управління капітального будівництва Сергія Собчука та представників Проекту. Про це сьогодні під час прес-конференції наголосили куратори проекту в області.

За результатами роботи комісії прийнято рішення про відбір восьми районів області для участі у Проекті: Нововоронцовський, Нижньосірогозький, Горностаївський, Великоолександрівський, Бериславський, Новотроїцький, Голопристанський, Верхньорогачицький. Ще два райони – Чаплинський та Каланчацький – включені до резерву.

16 серпня 2011 року у м.Київ було затверджено список районів Херсонської області, що протягом наступних 4 років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІ. Тоді ж було підписано Угоду про партнерство між Херсонською обласною радою, облдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у рамках другої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у всіх сільських радах, де мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10.000 осіб) зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до $10.000), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).

Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:

охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);
енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
комунальне водопостачання;
підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до $20000 і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.

Довідка: проект, який фінансується ЄС та спів-фінансується та впроваджується ПРООН, має на меті створити передумови для довгострокового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення місцевого врядування та реалізації ініціатив громад на усій території України. Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, НУО та приватного сектору для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою сприяння принципам сталого розвитку на місцевому рівні.

Підготовлено відділом оперативної інформації управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації, 23.08.2011
Розділ: Новини Переглядів: 535 | Розміщено: 25 серпня 2011


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :