Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Херсонщина — це чудово!!!

Херсонщина — це чудово!!!
Як і Америку, сучасну Херсонську область засновували і розвивали європейці
У XIX столітті в Херсонській області діяли іноземні консульства Англії, Німеччини, Італії, Франції, а також консульство острова Балі. У Російській Імперії того часу таке широке представництво дипломатичних місій було тільки у Санкт-Петербурзі.
Француз, Барон де Сен-Жозеф Антуан (згодом був мером Марселя) відкрив у 1782 році перший в Херсоні торговий дім. Англійський юрист, філантроп і перший в історії Великобританії тюремний реформатор, а також дослідник масових інфекційних захворювань в Європі Джон Говард за свої кошти рятував перших мешканців Херсона під час епідемії чуми. Його пам'ятник стоїть у центрі Херсона на шматочку землі, який до цих пір офіційно належить Великобританії.

Французька родина Вассале займалася в області вівчарством, устрично-рибним і сільським господарством, розвивала бальнеологічні курорти. Німецькому роду Фальц-Фейн Херсонщина зобов'язана появою порту Хорли і заповідника Асканія-Нова. Польська дворянська поміщицька родина Скадовських заснувала місто-курорт Скадовськ. Першими цивільними губернаторами Херсонщини були іноземці: Іван Калагеоргі (грек), Август Комстадіус (швед), Олександр Ерделі (угорець), пер Франції граф Сен-Прі (француз).

Районний центр Високопілля до 1915 року називався Кронау, тому що був заснований і розвивався німцями, які поселилися в ньому (як і Гола Пристань, яка виникла на місці німецького поселення Цемервальд). Велика Лепетиха була заснована двома французами. У 2008-му році Король Швеції Карл XVI Густаф та Королева Сільвія відвідали село Зміївка Бериславського району, в якому до цих пір проживають шведи з острова Даго, які єдині в світі розмовляють старо-шведською мовою.
Розділ: Новини Переглядів: 707 | Розміщено: 23 квітня 2012


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :