Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » День Литви у Херсоні.

День Литви у Херсоні.
В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відсвяткували День Литовської Республіки в Україні. Україна і Литва мають давні історичні зв'язки. Скажімо, ще на початку XV століття південні кордони Великого князівства Литовського проходили по Нижньому Дніпру, де знаходилася митниця, відома під назвою Вітовтова. У межах сучасної Херсонської області Існувало 7 переправ через Дніпро, де охорону І митну службу несли українські козаки, яких у той час, як і всіх жителів князівства, називали литвинами.

Минули віки, але культурні та економічні зв'язки між нашими держави продовжують розвиватися. Сьогодні аграрний сектор Херсонщини, наш морський торговельний порт — головні об'єкти, що приваблюють литовських інвесторів. Про це на урочистостях говорили комерційний аташе Посольства Литовської республіки в Україні Рімантас Шегжда та Почесний консул Литовської республіки в Херсонській та Миколаївських областях Віктор Попов.

Того дня всі бажаючі мали можливість переглянути відеоколекцїю «Коротка антологія литовського кіно», ознайомитися з творчістю Едуардаса Меже-лайтіса в поетичному перфомансі «Жінка. Чотири портрети», поспілкуватися, послухати музичний виступ студентів Херсонського державного університету. Центр європейської інформації, що працює на базі бібліотеки, провів для школярів вікторину «Що ти знаєш про Литву?».
Анатолій ЯЩЬКИЙ.

"Новий день”. - №9(5003). - 23.02.2012. -стр.19
Розділ: Новини Переглядів: 545 | Розміщено: 29 лютого 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :