Центр європейської інформації в м. Херсон

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » День євро…читання

День євро…читання
З чим у вас асоціюється слово «євро» окрім хрустких банкнот? У першу чергу – з футбольним чемпіонатом, з країнами Європи. А з читанням?

На другий день Тижня молодіжної книги бібліотекарі вирішили створити унікальний мікс –поєднати футбол, Європу і читання. Як це вдалося?

Першим м’яч у гру ввів відділ мистецтв, запросивши учнів ЗНЗ № 54 здійснити євротур «Культура і традиції Великобританії» і ближче познайомитися з країною, де народився футбол.

Разом із бібліотекарями школярі згадали найбільш популярні звичаї та традиції Об’єднаного королівства та відвідали пам’ятні місця Лондона: зазирнули у відомі музеї, пройшлися алеями Гайд-парку, проїхалися двоповерховими автобусами, побували на святкуванні Дня Святого Патрика та дні народженні Королеви. І звичайно, пригадали найбільш відомі футбольні міста Великобританії – Ліверпуль, Манчестер, Челсі…


Фіналом євротуру стала вікторина, присвячена культурним та футбольним традиціям Великобританії. Бажаючих взяти участь у ній було чимало, адже за правильні відповіді учасники одержали смачні призи! Прощаючись, всі учасники заходу запевнили, що з нетерпінням будуть чекати наступних європейських турів країнами футбольної Європи.


Є серед європейських країн одна, дуже близька Україні за історичним корінням, мовою, вірою, традиціями – Болгарія. Особлива увага до Болгарії пояснюється ще й тим, що незабаром святкуватимемо ювілей – 50 років побратимських відносин між Херсоном і Шуменом.

Цього дня у читальній залі відкрилася книжкова виставка «Болгарія – золота троянда Європи», присвячена країні, що розквітла за останні роки, наче прекрасна квітка. На ній представлена своєрідна фотопанорама унікальних міст-музеїв Тирнова, Копривштіци, Мельника. Серед енциклопедій, фотоальбомів, творів болгарських письменників Вежинова, Вазова знайшлося місце і путівнику «Вулиці мого дитинства» – власному виданню бібліотеки, присвяченому Шуменському мікрорайону.

Ще ближчою цю країну робить те, що в Україні і у Херсоні, зокрема, проживають етнічні болгари – одна з найбільших національних спільнот. Творче свято «З Болгарією в серці», проведене бібліотекою разом з громадською організацією «Болгари Херсона», наче перенесло нас ненадовго у цю сонячну і гостинну країну.

Головним гостем свята став Пєтко Пєтков – збирач і самобутній виконавець болгарських народних пісень родом з Криму, якому вдалося зберегти автентичне звучання болгарського музичного фольклору різних регіонів.

Порадувала глядачів своїми піснями і Анжеліка Першанова – студентка Херсонського музичного училища, представниця молодого покоління херсонських болгар.

У ході свята відбулася презентація виставки картин художника Михайла Ганчо – херсонського митця з болгарським корінням.

На творче свято «З Болгарією в серці» завітали: Ірина Корольова – начальник управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації, Ігор Мазур – заступник начальника управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації, Юрій Кравченко – заступник голови Комсомольської районної у м. Херсоні ради, Михайло Опанащенко – депутат Херсонської обласної ради, Валентина Січова – представник громадської організації «Відродження Херсона», депутат Херсонської міської ради та представники національних громад і творчої інтелігенції міста.

Обмінюючись враженнями, гості висловлювали щире захоплення талантами болгарської спільноти, яка робить свій вагомий внесок у розвиток культури нашого міста. На думку голови громадської організації «Болгари Херсона» Юрія Палічева, попри всі хвилювання, свято справді вдалося. Воно стане першим у низці культурно-мистецьких заходів, приурочених до 50-річчя побратимства Херсона і Шумена.

http://www.unalib.ks.ua/news_2012-04-24_001.htm
Розділ: Новини Переглядів: 654 | Розміщено: 1 червня 2012


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Херсон
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :